Valentýn

4. ledna 2013 v 15:26 | prcekrůža
Byla noc. Tak temná noc, že aji svit měsíce působil jako odraz světla od špendlíkové hlavičky. Na kopci stále stála bezhybná osoba. Byla jak přitlouklá k zemi. Vítr burácel do nic netušících srtromů a houkal si pochmurnou melodii.
Byl to zrovna Valentýn. Žádný zadaný nikdy neslyšel a necítil tu dnešní atmosféru. Takoví lidé mají oči jen pro sebe a nevnímají své okolí ani smutné tváře kolemjdoucích.
Mezi ty zamilované patřila i ta tmavá osoba stojící na kopci. Byla to láska jako trám. Aspoň si to chudák holka myslela. Netušila, že její protějšek necítí ani z malinka to co ona. Ten kluk jí roky podváděl. A právě na Valentýna si z ní udělal krutou srandu. Zesměšnil jí před jejími přáteli a spolužáky u nové školy.
Odvlékla ho na vysoký kopec a snažila se s ním normálně promluvit o tom co řekl. Ale on nedbal jejího slova a vysmál se jí do očí. "Nikdy jsem, Tě nemiloval a chodil jsem s tebou pouze jenom z jednoho důvodu. A to byla sázka jak tě dostat na dno!"
Ale ona ho milovala. "Nikdy jsem nikomu neublížila, jsem tu nová a myslela jsem, že jsem našla pravé přátelé.":dodala k jeho slovům smutným tónem a se zlobou v srdci.
Jediné co se jí honilo v hlavě byla pomsta a smrt. A proč to nespojit dohromady? Vytáhla tedy z kabelky nůž a bodla ho do srdce. Vytrhla mu srdce z hrudi a svrhla tělo do řeky pod kopcem.

Svírala jeho srdce v pěsti a stála jak přimražená. Poté si uvědomila, že vzala někomu život. Někomu kaho tam milovala. Potrestala se sama. Zemřela žalem s krutým žalem v srdci. Stála tam jak přimrzlá....všude bylo ticho...jenom se občas ozvala meluzína zkoumající komíny domků...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama